Ranking młynków do kawy — TOP 7 młynków elektrycznych
Elektryczne młynki do kawy

Ranking młynków do kawy — TOP 7

Siedem elektrycznych młynków od Jury, De’Longhi, Caso, Blow, Boscha i Zelmera, od prostego modelu z nożem za 74 zł po żarnowy młynek klasy premium. Najpierw liczy się mechanizm: żarna mielą równo i pozwalają ustawić grubość, a ostrza są tańsze, ale tną nierówno. Dlatego cztery modele żarnowe są w rankingu przed ostrzowymi, a w obu grupach decydują regulacja, pojemność i wykonanie.

◆ 7 modeli porównanych ◆ Ceny od 74 do 742 zł ◆ Dane z kart producentów

Informacja o linkach: przyciski „Sprawdź na Ceneo” to linki afiliacyjne. Jeśli coś po nich kupisz, otrzymujemy niewielką prowizję od sklepu. Nie płacisz przez to ani złotówki więcej, a prowizja nie wpływa na kolejność w rankingu.

Szybka lista — TOP 7

Najkrótsza wersja rankingu. Szczegóły każdego modelu znajdziesz niżej.

1
Jura P.A.G. Black 25048

Jura P.A.G. Black 25048

żarnowy · Professional Aroma Grinder · 7 stopni mielenia · obsługa jednym przyciskiem · 150 W · 1,6 kg
Najlepszy ogółem
2
De'Longhi KG 79

De’Longhi KG 79

żarnowy · płaskie żarna · 16 stopni mielenia · wybór 1–12 filiżanek · zdejmowane górne żarno · zbiornik 120 g
Najlepszy do różnych metod parzenia
3
Caso Barista Crema Coffee Grinder

Caso Barista Crema Coffee Grinder

żarnowy, tarczowy · powolne mielenie · zbiornik na ziarna 190 g · pojemnik na kawę 140 g · front ze stali · 150 W
Najlepszy stosunek jakości do ceny
4
Blow młynek żarnowy 150 W

Blow młynek żarnowy 150 W

stalowe żarna · 6 stopni mielenia · blokada i wyłącznik bezpieczeństwa · antypoślizgowe nóżki · 150 W
Najtańszy żarnowy
5
De'Longhi KG210

De’Longhi KG210

ostrzowy · 3 poziomy mielenia · wybór 1–12 filiżanek · przycisk „Push to grind” · zbiornik 90 g · szczoteczka w zestawie
Najlepszy ostrzowy
6
Bosch TSM6A013B

Bosch TSM6A013B

ostrzowy · stalowy nóż dwuskrzydłowy · pojemnik 75 g ze stali · przezroczysta pokrywa · 180 W · czarny
Najtańszy w zestawieniu
7
Zelmer ZCG7425

Zelmer ZCG7425

ostrzowy · obudowa i wnętrze ze stali nierdzewnej · włącznik w pokrywie · pojemnik 50 g · 150 W · inox
Także do orzechów i przypraw

Tabela porównawcza

Najważniejsze parametry obok siebie. Na telefonie przewiń tabelę w bok.

Parametr Jura P.A.G. De’Longhi KG 79 Caso Barista Crema Blow żarnowy De’Longhi KG210 Bosch TSM6A013B Zelmer ZCG7425
Cena742 zł229 zł129 zł120 zł147 zł74 zł99 zł
Typżarnowyżarnowyżarnowyżarnowyostrzowyostrzowyostrzowy
Mechanizmżarna P.A.G.płaskie żarnażarna tarczowestalowe żarnaostrza ze stali nierdzewnejstalowy nóż dwuskrzydłowyostrze ze stali nierdzewnej
Regulacja mielenia7 stopni16 stopniod drobnego do grubego6 stopni3 poziomyczasem mieleniaczasem mielenia
Wybór liczby filiżanekb.d.1–12b.d.b.d.1–12——
Zbiornik na ziarnab.d.120 g190 g150 g90 g75 g50 g
Pojemnik na mieloną kawęb.d.150 g140 gwyjmowany———
Moc150 W110 W*150 W150 W170 W*180 W150 W
Zabezpieczeniab.d.wyłącza się po wyjęciu pojemnikówb.d.blokada i wyłącznikb.d.nie ruszy bez pokrywyblokada pokrywy
Waga1,6 kg1,5 kg1,46 kgb.d.1 kgb.d.b.d.
Kolorczarnyczarnystal i czerńsrebrno-szary**czarnyczarnyinox

*Dane z karty w Ceneo, bo producent ich nie podaje. Przy Zelmerze Ceneo podaje 1500 W, a producent 150 W, więc wpisaliśmy dane producenta. **Opis Blow mówi o srebrno-szarej obudowie, a Ceneo o czarnej. W młynkach ostrzowych bez regulacji grubość zależy od tego, jak długo trzymasz przycisk. „b.d.” oznacza, że producent nie podaje tej informacji w opisie, a nie że funkcji na pewno nie ma.

Opisy młynków do kawy

Co każdy model potrafi i komu będzie pasował.

Jura P.A.G. Black 25048
Miejsce 1 — najlepszy ogółem

Jura P.A.G. Black 25048

żarnowy Professional Aroma Grinder 7 stopni 150 W przewód 1,2 m
742 zł
Sprawdź na Ceneo

Jura to szwajcarski producent ekspresów, a ten młynek ma autorski mechanizm żarnowy Professional Aroma Grinder. Żarna mielą ziarna równomiernie, więc kawa ekstrahuje się równo i łatwiej wydobyć z niej pełny smak. Obsługa ogranicza się do jednego przycisku, a młynek ma prostą, czarną obudowę.

Grubość ustawisz w siedmiu stopniach. To mniej niż w De’Longhi KG 79, więc przy espresso trudniej o drobne poprawki, ale do kawiarki, przelewu czy French pressa w zupełności wystarczy. Młynek waży 1,6 kg, ma 14,4 × 24,9 × 19,6 cm i przewód o długości 1,2 m. Opis jest jednak bardzo ogólny: nie podaje pojemności zbiornika, sposobu czyszczenia ani zabezpieczeń. Za 742 zł to najdroższy młynek w rankingu, ponad trzy razy droższy od De’Longhi KG 79.

Zalety

  • Mechanizm Professional Aroma Grinder
  • Równomierne mielenie
  • Prosta obsługa jednym przyciskiem
  • Solidna marka specjalizująca się w kawie

Wady

  • Najwyższa cena w zestawieniu
  • Tylko 7 stopni mielenia
  • Ogólnikowy opis, brak pojemności zbiornika
De'Longhi KG 79
Miejsce 2 — najlepszy do różnych metod parzenia

De’Longhi KG 79

płaskie żarna 16 stopni 1–12 filiżanek zbiornik 120 g pojemnik 150 g
229 zł
Sprawdź na Ceneo

De’Longhi KG 79 ma najwięcej stopni mielenia w rankingu, aż 16, więc łatwo dopasujesz grubość do każdej metody: drobniej do kawiarki, średnio do przelewu, grubo do French pressa. Płaskie żarna według producenta nie przegrzewają ziaren, dzięki czemu kawa zachowuje aromat. Pokrętłem wybierasz też, na ile filiżanek chcesz zmielić kawę, od 1 do 12, więc nie mielisz za dużo.

Zbiornik mieści 120 g ziaren, a pojemnik na mieloną kawę 150 g. Górne żarno zdejmiesz bez narzędzi, co ułatwia czyszczenie. Młynek wyłącza się, gdy wyjmiesz któryś z pojemników, więc nie uruchomisz go przypadkiem. Panel ma miękkie przyciski i wygodne pokrętła. Według karty w Ceneo silnik ma 110 W. Przy espresso z ekspresu kolbowego warto sprawdzić, czy najdrobniejsze ustawienie wystarczy, ale do pozostałych metod sprawdzi się świetnie.

Zalety

  • 16 stopni mielenia
  • Wybór od 1 do 12 filiżanek
  • Zdejmowane górne żarno
  • Wyłącznik po wyjęciu pojemników

Wady

  • Mniejszy zbiornik niż w Caso
  • Prawie dwa razy droższy od Caso
  • Moc tylko 110 W
Caso Barista Crema Coffee Grinder
Miejsce 3 — najlepszy stosunek jakości do ceny

Caso Barista Crema Coffee Grinder

żarna tarczowe zbiornik 190 g pojemnik 140 g front ze stali 150 W
129 zł
Sprawdź na Ceneo

Caso Barista Crema za 129 zł daje młynek żarnowy w cenie lepszego modelu z nożem. Mechanizm tarczowy mieli powoli, co według producenta chroni aromat ziaren. Grubość ustawisz od drobnej do grubej, ale Caso nie podaje, ile jest stopni regulacji.

Zbiornik na ziarna mieści 190 g, najwięcej w rankingu, więc rzadko trzeba go uzupełniać. Pojemnik na mieloną kawę ma 140 g, co według producenta wystarcza na 12 filiżanek. Oba pojemniki zdejmiesz, a pozostałe wyjmowane części ułatwiają czyszczenie. Front jest ze stali nierdzewnej, a młynek waży 1,46 kg i ma 18 × 13 × 25 cm. Caso daje 24 miesiące gwarancji. Brakuje wyboru liczby filiżanek i informacji o zabezpieczeniach.

Zalety

  • Młynek żarnowy za 129 zł
  • Największy zbiornik na ziarna, 190 g
  • Zdejmowane pojemniki i części
  • Front ze stali nierdzewnej

Wady

  • Nieznana liczba stopni mielenia
  • Brak wyboru liczby filiżanek
  • Brak informacji o zabezpieczeniach
Blow młynek żarnowy 150 W
Miejsce 4 — najtańszy żarnowy

Blow młynek żarnowy 150 W

stalowe żarna 6 stopni blokada bezpieczeństwa antypoślizgowe nóżki 150 W
120 zł
Sprawdź na Ceneo

Młynek Blow kosztuje 120 zł i jest najtańszym modelem żarnowym w rankingu. Ma żarna ze stali nierdzewnej i sześć stopni regulacji, od drobnego mielenia do kawiarki po grube do French pressa. Silnik ma 150 W, a antypoślizgowe nóżki trzymają młynek w miejscu podczas pracy.

Młynek ma blokadę i wyłącznik bezpieczeństwa, a pojemnik na mieloną kawę łatwo wyjąć. Zdejmowane elementy ułatwiają dostęp do żaren przy czyszczeniu. Opis jest jednak pełen sprzeczności: w nazwie jest 100 g, w specyfikacji 150 g, a w tekście 1000 ml pojemności. Opis mówi o srebrno-szarej obudowie, a Ceneo o czarnej. Producent zapewnia, że młynek nadaje się do espresso, ale przy sześciu stopniach i braku szczegółów technicznych traktowałbym to ostrożnie. Za 9 zł więcej Caso daje większy zbiornik i bardziej przejrzysty opis.

Zalety

  • Najtańszy młynek żarnowy
  • Stalowe żarna, 6 stopni
  • Blokada i wyłącznik bezpieczeństwa
  • Antypoślizgowe nóżki

Wady

  • Sprzeczne dane o pojemności i kolorze
  • Mało znana marka
  • Tylko 6 stopni mielenia
De'Longhi KG210
Miejsce 5 — najlepszy ostrzowy

De’Longhi KG210

ostrzowy 3 poziomy 1–12 filiżanek zbiornik 90 g schowek na przewód
147 zł
Sprawdź na Ceneo

De’Longhi KG210 to młynek z ostrzami, ale bardziej przemyślany niż typowy model tego typu. Zamiast trzymać przycisk na wyczucie, wybierasz jeden z trzech poziomów mielenia: grube, średnie albo drobne, oraz liczbę filiżanek od 1 do 12. Potem naciskasz i przytrzymujesz przycisk „Push to grind”.

Ostrza są ze stali nierdzewnej, zbiornik mieści 90 g ziaren i można go zdjąć. W zestawie jest szczoteczka do czyszczenia, a przewód chowa się w schowku. Młynek waży 1 kg, a według Ceneo ma 170 W. To jednak wciąż ostrza, więc mielenie jest mniej równe niż w żarnowym Caso, który kosztuje 18 zł mniej. Wybierz go, jeśli cenisz markę i wygodę wyboru filiżanek, a nie zależy Ci na precyzji.

Zalety

  • Trzy poziomy mielenia
  • Wybór od 1 do 12 filiżanek
  • Zdejmowany zbiornik, szczoteczka
  • Schowek na przewód

Wady

  • Ostrza mielą mniej równo niż żarna
  • Droższy od żarnowego Caso
  • Zbiornik tylko 90 g
Bosch TSM6A013B
Miejsce 6 — najtańszy w zestawieniu

Bosch TSM6A013B

ostrzowy 180 W pojemnik 75 g przezroczysta pokrywa 17 × 9 × 9 cm
74 zł
Sprawdź na Ceneo

Bosch TSM6A013B to najtańszy młynek w rankingu i klasyczna konstrukcja z nożem. Dwuskrzydłowy nóż ze stali przy mocy 180 W, najwyższej w zestawieniu, szybko rozdrabnia ziarna. Pojemnik ze stali szlachetnej mieści 75 g kawy, czyli wystarczy na duży dzbanek.

Grubość zależy od tego, jak długo mielisz, a przez przezroczystą pokrywę widać, kiedy kawa jest gotowa. Młynek nie uruchomi się bez zamkniętej pokrywy. Ma tylko 17 × 9 × 9 cm, więc zmieści się w każdej szafce. Mieli jednak nierówno, jak każdy młynek z nożem, więc najlepiej sprawdzi się do kawy parzonej w kubku, przelewu czy French pressa. W opisie w Ceneo pojawia się też nazwa TSM6A011W, prawdopodobnie białej wersji tego samego młynka.

Zalety

  • Najniższa cena w zestawieniu
  • Najwyższa moc, 180 W
  • Pojemnik 75 g ze stali
  • Przezroczysta pokrywa, zabezpieczenie

Wady

  • Nierówne mielenie
  • Grubość regulujesz tylko czasem
  • Nie nadaje się do espresso
Zelmer ZCG7425
Miejsce 7 — także do orzechów i przypraw

Zelmer ZCG7425

ostrzowy stal nierdzewna włącznik w pokrywie pojemnik 50 g 150 W
99 zł
Sprawdź na Ceneo

Zelmer ZCG7425 wyróżnia się wykonaniem. Część obudowy i całe wnętrze pojemnika są ze stali nierdzewnej, odpornej na korozję i łatwej do przetarcia wilgotną ściereczką. Pokrywę możesz umyć pod bieżącą wodą. Producent poleca go nie tylko do kawy, ale też do orzechów, ziół, maku i niektórych przypraw.

Uruchamiasz go, naciskając włącznik w pokrywie, a gdy kawa jest wystarczająco drobna, po prostu go puszczasz. Pokrywa ściśle przylega do pojemnika, więc nic się nie wysypie i nie odskoczy w trakcie pracy. Silnik ma 150 W, a ostrze jest ze stali nierdzewnej. Pojemnik mieści jednak tylko 50 g, mniej niż w Boschu, który do tego jest o 25 zł tańszy. Karta w Ceneo podaje błędnie moc 1500 W.

Zalety

  • Obudowa i wnętrze ze stali nierdzewnej
  • Także do orzechów, ziół i maku
  • Szczelna pokrywa z włącznikiem
  • Pokrywę można myć pod wodą

Wady

  • Mały pojemnik, 50 g
  • Droższy od Boscha
  • Nierówne mielenie, bez regulacji

Jak wybrać młynek do kawy?

Pięć rzeczy, które warto sprawdzić przed zakupem.

1. Żarna czy ostrza

To najważniejsza decyzja. Młynek żarnowy, jak Jura, De’Longhi KG 79, Caso czy Blow, rozciera ziarna między dwoma żarnami. Kawa ma równą grubość, więc parzy się równo i ma pełniejszy smak. Młynek ostrzowy, jak De’Longhi KG210, Bosch czy Zelmer, tnie ziarna wirującym nożem. Część kawy zamienia się w pył, a część zostaje w grubszych kawałkach. Do kawy parzonej w kubku czy French pressa to wystarczy, ale do espresso nie.

2. Regulacja grubości

Każda metoda parzenia potrzebuje innej grubości: espresso bardzo drobnej, kawiarka drobnej, przelew średniej, a French press grubej. Najwięcej możliwości daje De’Longhi KG 79 z 16 stopniami. Jura ma 7, a Blow 6. W młynkach z nożem grubość zależy od czasu mielenia, z wyjątkiem De’Longhi KG210, który ma trzy poziomy.

3. Pojemność i wybór filiżanek

Duży zbiornik na ziarna, jak 190 g w Caso, oznacza rzadsze dosypywanie. Mimo to warto mielić kawę tuż przed parzeniem, bo zmielona szybko traci aromat. Pomaga w tym wybór liczby filiżanek, który mają oba De’Longhi: młynek zmieli tyle, ile potrzebujesz, i się zatrzyma.

4. Moc

W młynkach z nożem wyższa moc oznacza szybsze cięcie, a Bosch ma 180 W. W żarnowych moc ma mniejsze znaczenie, bo żarna obracają się wolniej i rozcierają ziarna, zamiast je ciąć. Dzięki temu kawa mniej się nagrzewa. Nie porównuj więc watów między młynkami żarnowymi i ostrzowymi.

5. Czyszczenie i inne zastosowania

W żarnowych osad z kawy zbiera się na żarnach, więc przydają się zdejmowane elementy, jak w De’Longhi KG 79, Caso i Blow. Czyść młynek suchą szczoteczką, a nie wodą. Jeśli chcesz mielić też orzechy, mak czy przyprawy, wybierz młynek z nożem, jak Zelmer. Do żarnowych wsypuj tylko kawę, bo inne produkty mogą zatkać lub uszkodzić żarna.

Najczęstsze pytania

Krótkie odpowiedzi na to, o co ludzie pytają najczęściej przy wyborze młynka do kawy.

Który młynek do kawy jest najlepszy?

Jura P.A.G. Black 25048 za 742 zł, jeśli liczy się przede wszystkim jakość żaren. Najwięcej regulacji za rozsądną cenę daje De’Longhi KG 79 za 229 zł z 16 stopniami i wyborem filiżanek. Najtańszy dobry młynek żarnowy to Caso Barista Crema za 129 zł.

Jaki młynek do kawy do 150 zł?

Caso Barista Crema za 129 zł albo Blow za 120 zł, jeśli chcesz młynek żarnowy. De’Longhi KG210 za 147 zł ma nóż, ale też trzy poziomy mielenia i wybór liczby filiżanek. Najtańszy jest Bosch TSM6A013B za 74 zł.

Czy młynek z nożem nadaje się do espresso?

Nie. Espresso wymaga bardzo drobnej i równej kawy, a nóż mieli nierówno. Do espresso potrzebny jest młynek żarnowy z precyzyjną regulacją, a najwięcej stopni w tym zestawieniu ma De’Longhi KG 79.

Czy w młynku do kawy zmielę orzechy i przyprawy?

Tylko w młynku z nożem. Zelmer ZCG7425 producent poleca do orzechów, ziół, maku i niektórych przypraw. W młynkach żarnowych miel tylko kawę, bo inne produkty mogą je zatkać lub uszkodzić.

Czym różni się De’Longhi KG 79 od KG210?

KG 79 to młynek żarnowy z 16 stopniami mielenia, zbiornikiem 120 g i pojemnikiem na mieloną kawę. KG210 ma ostrza, trzy poziomy mielenia i zbiornik 90 g. Oba pozwalają wybrać liczbę filiżanek od 1 do 12, a KG210 jest o 82 zł tańszy.

Czy kupując przez linki z rankingu płacę więcej?

Nie. Linki do Ceneo są afiliacyjne, więc przy zakupie dostajemy niewielką prowizję od sklepu, ale cena dla Ciebie jest taka sama. Prowizja nie ma też wpływu na kolejność modeli w rankingu.

Specyfikacje na podstawie kart produktowych w serwisie Ceneo i danych producentów. Ceny są orientacyjne i mogą się zmieniać, aktualną sprawdzisz po kliknięciu w link. Linki do sklepów są linkami afiliacyjnymi. Kolejność ustalona według możliwości i jakości wykonania, nie według ceny.